Strona główna1 » SAIME

SAIME

SAIME
SAIME (Società Anonima Industrie Materiali Edili) została założona w 1938 roku w dzielnicy Due Madonne w Sassuolo przez rodzinę Gambigliani Zoccoli, która przejęła część firmy z rodziny Siliprandi, która została założona przez rodzinę Rubbiani w połowie XIX wieku.

Rodzina Gambigliani Zoccoli w połączeniu z doświadczeniem inżyniera Pana Padoa opracowała pierwszą produkcję kamionki porcelanowej w innowacyjnych piecach tunelowych, zastępując stare piece Hoffmanna.

W czasie drugiej wojny światowej Saime została prawie całkowicie zniszczona przez bombardowanie.

W połowie lat sześćdziesiątych Saime przeprowadziła się z centrum Sassuolo do Maranello, gdzie obecnie znajduje się.

Po kryzysie korporacyjnym w 1987 r. Saime została przejęta przez grupę Riwal, a następnie stała się jedną z największych i najbardziej produktywnych fabryk w okręgu.

W 2007 r. SAIME wraz z całą grupą Riwal (która w tamtych czasach również składała się z komercyjnych marek Alfa i San Prospero Lux) weszła w skład grupy Casalgrande Padana.

Dzięki tej ostatniej akwizycji marka SAIME wchłonęła markę SAN PROSPERO, podczas gdy proces radykalnej transformacji witryny rozpoczął się w fabryce Maranello, która ponad 10 lat doprowadziła do unowocześnienia prawie całego sprzętu (z całkowitą inwestycją 50 milionów euro na sprzęt i roboty budowlane).

Ostateczne remonty zostały ukończone w 2017 roku, w tym innowacyjna linia produkcyjna do paneli ceramicznych.

Dzisiaj zakład Maranello jest jedną z wiodących fabryk grupy Casalgrande Padana, specjalizującej się w dużych rozmiarach płytek. Nasz przyszły rozwój dotyczy zakładu produkującego płyty ceramiczne o całkowitej pojemności 15 000 metrów kwadratowych / dobę, również wyposażony w wewnętrzny system cięcia i przetwarzania.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Kategoria
Tylko nowości
Tylko promocje

INTERACT s.c. Studio wyposażenia wnętrz Galaktyka Galeria Saska Kępa INTERACT s.c.