Strona główna1 » Appiani

Appiani

Appiani

Założona w Treviso w 1873 roku firma Appiani Ceramics od zawsze była obecna na rynku krajowym i międzynarodowym. Z produkcji fryzów, płytek i cegieł, za które otrzymał wiele nagród we Włoszech i za granicą, na początku XX wieku przeniósł się do płytek tłoczonych glinianym pyłem i stworzono nowe systemy do obróbki materiałów. W 1910 r. założyciel Graziano Appiani rozpoczął produkcję pierwszych kolorowych płytek ceramicznych i zbudował "wioskę Eden" dla życia i dobrego samopoczucia swoich pracowników, z domami, restauracjami, kinami i teatrem, będąc pierwszym przykładem oświeconej przedsiębiorczości.

W okresie faszystowskim zamówienia były związane z podłogami do koszar, hangarów, szpitali i stacji. Po wydarzeniach wojennych rozpoczęła się produkcja słynnej "czerwonej kamionki", która wyróżniała firmę w okresie odbudowy i boomu gospodarczego. W 1960 r. Rodzina Appiani rozpoczęła politykę odnowy i nawiązała współpracę z pracowniami i projektantami, takimi jak Giò Ponti i Pompeo Pianezzola. W następnym dziesięcioleciu powstała innowacyjna fabryka do produkcji szkliwionych kamionek z ekskluzywną technologią "monopressocottura". W latach dziewięćdziesiątych firma Bardelli, znana marka w tym sektorze, przejęła firmę i, dzięki odzyskaniu dawnych tradycji, rozwinęła produkcję mozaiki ceramicznej. W 2000 roku dokonano całkowitej odnowy zakładów produkcyjnych, wprowadzając najbardziej napędzaną automatykę i pełną komputeryzację.

Appiani to ceramika do architektury o wysokiej estetyce, zapewniająca maksymalną ekspresję kreatywności związaną z funkcjonalnością. Poszczególne produkty i moduły kompozytowe, które projektanci mogą swobodnie wymieniać w projektach i kompozycjach o dużej wartości dekoracyjnej i architektonicznej. Kompozycje, które mówią o kreatywności życia i pomysłowości swoich projektantów.

 

Appiani odkrywa na nowo urok staroświeckich materiałów, takich jak mozaiki, i proponuje kolory, formaty i wykończenia, aby stworzyć wielobajtowe powierzchnie i wielokolorowe tła, łącząc kształty i rozmiary ceramicznej tradycji.

Produkcja podzielona jest na komplementarne produkty, które można łączyć ze sobą za pomocą różnych technologii produkcyjnych.

 

Monopressocottura pozwala na otrzymanie wyrobów ceramicznych, których szkliwa i gliny są prasowane na sucho. Wysoka temperatura wypalania gwarantuje produkt wyjątkową trwałość i odporność, idealny do wielu zastosowań podłogowych i ściennych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. "Bicottura" zapewnia dwa różne wypalenia dla wsparcia i nałożonego później emalii. Dzięki tej technologii uzyskuje się nieprzezroczyste lub błyszczące powierzchnie o doskonałej definicji koloru dla przeważnie powlekania. "Gres szkliwiony porcelanowy" otrzymuje się przez gotowanie w bardzo wysokiej temperaturze z kompaktową podbudową zadaszoną z wybranymi i szczególnie twardymi szkliwami i stosowaną na podłogach w obszarach mieszkalnych i komercyjnych o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Appiani jest częścią grupy Altaeco wraz z trzema innymi firmami w ceramicznym świecie doskonałości: Ceramica Bardelli, Gabbianelli i Ceramica Vogue.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

INTERACT s.c. Studio wyposażenia wnętrz Galaktyka Galeria Saska Kępa INTERACT s.c.