Strona główna1 » Casalgrande Padana

Casalgrande Padana

Casalgrande Padana

"Stworzyliśmy historię budując przyszłość"

 

Casalgrande Padana produkuje zaawansowane materiały ceramiczne od ponad 50 lat: innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania do tworzenia okładzin, podłóg i powłok zdolnych do reagowania na wszelkie kreatywne i technologiczne wymagania świata architektury i wzornictwa.

 

100% MADE IN ITALY

Casalgrande Padana przyjmuje politykę przemysłową, która silnie koncentruje się na innowacjach technologicznych i zrównoważeniu środowiskowym.

 

Firma intensywnie angażuje się w badania i eksperymenty w celu ciągłego ulepszania produktów pod względem wyglądu i wydajności.

 

Cała jego produkcja, badania i innowacje odbywają się w 100% w zakładach i laboratoriach we Włoszech.

 

 W pogoni za najlepszymi

 

Każdy etap procesu jest stale monitorowany: od wyboru surowców do przechowywania; od mielenia mieszanki do przygotowania i pieczenia płytek; od procesu produkcyjnego do kontroli jakości produktów końcowych; od niezakłóconego szkolenia technicznego po skuteczną profesjonalną pomoc, dowody wysiłków firmy na rzecz usprawnienia procesów produkcyjnych i dążenia do najwyższych standardów w historii.

 

 

Liczby

 

6 fabryk w sercu najważniejszej ceramicznej dzielnicy świata

 

700 000 metrów kwadratowych terenów przemysłowych

 

1000 pracowników

 

80% produkcji stanowiły płytki ceramiczne bez glazury

 

24 000 000 metrów kwadratowych płytek kamionkowych rocznie, wszystkie wyprodukowane we Włoszech

 

70 krajów na 5 kontynentach, obsługiwanych przez rozległą sieć sprzedaży

 

 

Rozwiązania, nie produkty

 

W całości wykonane z naturalnych surowców, kamionka Casalgrande Padana jest wytwarzana w procesie z obiegiem zamkniętym, który wyróżnia się wyjątkowo niskim wpływem na środowisko. Wyroby ceramiczne firmy wykraczają znacznie poza zwykłe produkty dostępne na rynku, ponieważ nadają się do dowolnego celu lub rodzaju budynku.

 

Casalgrande Padana nie jest jednak tylko dostawcą, daje dumę z usług i konsultacji projektowych, mając na uwadze najwyższe standardy wykonawcze i architektoniczne.

 

Około 80% produkcji Casalgrande Padana jest obecnie poświęcone nieszkliwionemu gresowi porcelanowemu, wysokowydajnemu, wszechstronnemu materiałowi o doskonałych parametrach technicznych i najwyższej jakości estetycznej.

 

Casalgrande Padana był międzynarodowym prekursorem w opracowywaniu tego szczególnego rodzaju wykończenia, odgrywając ważną rolę w materiałach sprawdzających się w szerokim zakresie zastosowań architektonicznych.

 

ODWAGA PRZEKRACZAĆ GRANICĘ

 "Prawdziwy lider nie wskaże drogi, będzie nią podróżował"

 

Koncentracja na potrzebach projektu, strony lub społeczeństwa; możliwości oferowane przez innowacje technologiczne i wymogi wzrostu inspirowane zrównoważonym rozwojem; wola i postanowienie, aby szukać odpowiedzi wykraczających poza granice przyzwyczajenia: to zasady, które zawsze inspirowały badania Casalgrande Padany.

 

Słuchając wszystkich uwag, firma z powodzeniem zdefiniowała nowe koncepcje i nowe aplikacje, wkraczając na nieznane terytorium i opracowując innowacyjne rozwiązania dla surowców i cykli przetwarzania. Doświadczenia, które teraz zostały podniesione do statusu najlepszych praktyk dla całej branży.

 

Bioaktywna ceramika

 

Casalgrande Padana jest liderem branży i niekwestionowanym pionierem. Jest to innowacyjna seria produktów zgodnych z zasadami ekologii, które niezależnie od siebie nawzajem wchodzą w interakcję ze środowiskiem, aby uruchomić wiele dobrych procesów.

 

Niezależne programy badawcze, we współpracy z Wydziałem Nauk Biomedycznych, Sekcją Mikrobiologii Uniwersytetu w Modenie i Reggio Emilia, w ramach umowy ramowej z japońskim TOTO (pionier w technologii fotokatalitycznej z marką HYDROTECT®), doprowadziły do produkcji nowej, ekskluzywnej generacji ceramiki do zastosowań architektonicznych. Jak dotąd nikt nie może zapewnić tak szerokiego i wysokowydajnego zasięgu. Asortyment Casalgrande Padana obejmuje:

 

Bios

 

Bios Self-Cleaning Ceramics®, seria płytek ceramicznych do zewnętrznych okładzin, które mogą redukować zanieczyszczenia powietrza i rozkładać zanieczyszczenia, które osadzają się na powierzchni, dzięki czemu płytki mają właściwości samoczyszczące.

 

Bios Antibacterial Ceramics®, seria płytek ceramicznych do podłóg i okładzin, o absolutnie antybakteryjnych właściwościach, dostępna w dwóch postaciach:

 

Bios Antibacterial HYDROTECT®: płyty łączące właściwości antybakteryjne z dwutlenkiem tytanu, dzięki czemu płytki mogą usuwać bakterie i zapachy nawet bez światła. Zabieg jest opcjonalnie dostępny w każdym asortymencie w katalogu Casalgrande Padana.

 

Bios Antibacterial GRANITOGRES®, płyty, które w pełni wykorzystują właściwości innowacyjnego antybakteryjnego leczenia na bazie srebra, które usuwa główne szczepy bakterii nawet bez światła. Obróbka jest przerabiana na płytki i jest odporna na zużycie, dzięki czemu idealnie nadaje się do obszarów o dużym natężeniu ruchu. Zabieg jest opcjonalnie dostępny w zakresie Granitogres.

Firma wygrała wiele międzynarodowych nagród, takich jak: krótka lista ADI Design Index 2010; AIT Innovation Award 2010 "Architektura i budownictwo"; AIT Innovation Award 2010 "Architektura i podłogi"; Produkt des Jahres 2011 (III miejsce) Fliesen Platten Leserwahl; Iconic Awards 2013.

 

 System Tactile®

 

Aby zaspokoić potrzeby osób niedowidzących i starszych w zakresie niezależności i bezpieczeństwa, prowadząc ich ruchy na zewnątrz lub w zamkniętych pomieszczeniach ogólnodostępnych, Casalgrande Padana opracował system Tactile® (patent nr 00237769), specjalny asortyment Grès Fine Porcellanato Płytki Granitogres z wygrawerowanym specjalnym językiem migowym. Modułowe moduły podłogowe są wygrawerowane łatwymi do zrozumienia numerami kodów informacyjnych, powiązanymi z określonymi trójwymiarowymi i kolorami numerami, które informują użytkowników o przystankach, schodkach, skrzyżowaniach i objazdach.

 

Firma wygrała wiele międzynarodowych nagród, takich jak: pierwsza nagroda "Soliditas Social Award 2006" i "Good Design Award 2009".

 

 ROZWIĄZANIA DLA ARCHITEKTURY

 "Nasze umiejętności, aby służyć Twoim pomysłom"

 

Casalgrande Padana została wybrana przez tysiące projektantów i klientów na całym świecie jako idealny partner ze względu na wyjątkowość swoich produktów, doświadczenie zdobyte w ciągu ponad 50 lat pracy w projektach architektonicznych dowolnej wielkości, formy lub celu, dla kompetentnej usługi doradczej oferuje za pośrednictwem Padana Engineering, która zapewnia pomoc na każdym etapie każdego projektu, od wyboru odpowiednich materiałów, przez rozwój projektu, po instalację i końcowe testy.

 

Kultura produkcji i kultura projektowania zawsze były inspiracją Firmy i pod tym względem kariera Casalgrande Padana wyróżnia się niezawodnym wspieraniem prestiżowych inicjatyw: od promocji wydarzeń architektonicznych, kulturalnych lub projektowych po publikacje, od badań nad nowymi formami wyrażenie do wspierania głównych projektów restauracyjnych.

 

Grand Prix - Międzynarodowa Nagroda Architektury

 

Grand Prix to międzynarodowa nagroda architektury, po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1990 r., A obecnie w 10-tym roku, wynaleziona i promowana przez Casalgrande Padana na krótkiej liście i podziwiania najbardziej znaczących projektów wykorzystujących produkty kamionkowe. Poprzez tę inicjatywę kulturalną, Firma, która zawsze była zainteresowana i wrażliwa na rozwój i innowacyjność międzynarodowej sceny architektonicznej, chciała promować wydarzenie, w którym ceramika silnie podkreśla ich wszechstronność i eklektyzm w szeregu projektów budowlanych. Wydarzenie, w którym kafelki nie wyglądają na zależne od projektu, ale gdzie są obchodzone jako prawdziwe gwiazdy.

 

 Creative Book and Casabella

Casalgrande Padana wzmocnił swoje specjalne relacje z projektantami, promując intensywny program wspierający Grand Prix poprzez ukierunkowaną kampanię komunikacyjną ze spotkaniami, konferencjami i publikacjami. Najważniejszym z nich jest współpraca z międzynarodowym magazynem architektonicznym Casabella, który wspiera firmę aktywnie uczestnicząc w rozwoju Grand Prix. Od 2001 roku Casabella i Casalgrande Padana pracują razem w Creative Book, magazynie branżowym, który jest dołączany do Casabella za każdym razem, gdy ogłoszono zwycięzców Grand Prix.

 

Partnerzy w zakresie innowacji

 

W swoim długowieczności Casalgrande Padana współpracuje z wieloma ważnymi artystami ze świata architektury i designu, aby opracować unikalne ukierunkowane procesy badawcze, które doprowadziły do ​​powstania ważnych prac i opracowania innowacyjnych płyt ceramicznych i produktów. Najnowsze projekty to jeden z Kengo Kumą, który zaprojektował spektakularną instalację architektoniczną Casalgrande Ceramic Cloud i renowację muzeum Old House; okładziny dla Residenze City Life, instalacji Pinnacle i wielu nowych "podróżujących" płytek ceramicznych Daniela Libeskinda; specjalne polichromie na okładkach przedszkola bolońskiego MAST (Manifattura di Arte, Sperimentazione e Tecnologia), zaprojektowane przez Studio Labics z Bios Antibacterial GRANITOGRES® na ścianach kuchni; nowe zakresy trójwymiarowych płyt i produktów opracowanych przy użyciu architektury Studio 5 + 1 AA, Alfonso Femia, Gianluca Peluffo.

 

Centrum kreatywności

 

Aby skutecznie wspierać partnerstwo ze wszystkimi osobami, które są powołane do przełożenia kreatywności na zbudowane architektury, Casalgrande Padana opracował Creative Center, zaprojektowane przez Studio Cerri Associati Engineering. Zrównoważone miejsce dla profesjonalistów z branży, dla projektowania i szkolenia, miejsce, które jest w bliskim kontakcie z fabryką, gdzie innowacja spotyka kreatywność, połączenie różnych wymiarów, rodzaj wystawy, komunikacji, wiedzy technicznej i warsztatów dla świata architektury , projekt i produkcja.

 

Casalgrande Padana to siła dominująca na rynku europejskim, mająca duży udział w rynkach produkcji i sprzedaży. Szczególnie dumny jest ze swojego podejścia do projektowania i projektowania na całym świecie, ponieważ jego wyjątkowa koncepcja zapewnia wszędzie niezawodność, elastyczność, kreatywność i funkcjonalność.

 

Nazwa Casalgrande Padana jest znana na pięciu kontynentach i w 70 krajach, korzystając z gęstej sieci agentów, importerów i dystrybutorów.

 

Casalgrande Padana stale rozwija międzynarodową obecność, świadczy o międzynarodowym przywództwie w dziedzinie kamionki porcelanowej.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

INTERACT s.c. Studio wyposażenia wnętrz Galaktyka Galeria Saska Kępa INTERACT s.c.