Strona główna1 » Marmi Scala

Marmi Scala

Marmi Scala
Marmi Scala srl została założona w 1963 roku w Weronie jako firma zajmująca się dostawą kamienia naturalnego.
Wprowadzona w latach 70. produkcja kamieni kompozytowych była katalizatorem działalności firmy, która w ciągu ostatnich 10 lat stała się głównym zajęciem.
Zajmując powierzchnię ponad 40 000 mkw. Firma dysponuje obecnie najnowocześniejszymi zakładami technologicznymi do produkcji blokowej, pilarki typu gang-saws i wielu innych zakładów do polerowania i wykańczania gotowych i półproduktów, a także szerokiego i wydajnego magazynu na płyty i inne półprodukty.
Nowoczesna technologia, wykwalifikowane kadry i ciągłe badania ukierunkowane na poprawę jakości swoich produktów sprawiają, że usługi Marmi Scala są optymalnym partnerem, spełniającym potrzeby nowoczesnej architektury i projektanta.
Aglomerowane marmury w porównaniu do marmurów naturalnych i granitów mają niewątpliwe zalety:
- większa szansa na wydobycie kamienia również z pękniętych skał lub z niewystarczającymi właściwościami mechanicznymi do pracy w blokach i płytach;
- lepsze właściwości mechaniczne;
- bardziej jednolity kolor i tekstura;
- możliwość nowych rozwiązań projektowych, uzyskanych poprzez mieszanie różnych materiałów;
- konkurencyjne ceny.

Surowce są wybierane, dozowane i wprowadzane do specjalnej maszyny mieszającej.
Otrzymaną zawiesinę wlewa się do odpowiedniego pojemnika i wibruje za pomocą nowoczesnej technologii próżniowej, pozbywając się pęcherzyków powietrza, które mogą zagrozić estetycznym właściwościom i wytrzymałości mechanicznej końcowego produktu.
Podczas tego procesu zagęszczona masa materiału przyjmuje ostateczny rozmiar bloku.
Po okresie starzenia wymaganym do uzyskania spoiwa o maksymalnej wytrzymałości, otrzymane bloki są gotowe do przycięcia na płyty w celu wykonania podłóg, schodów, parapetów i powłok na wewnętrzne powierzchnie.
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

INTERACT s.c. Studio wyposażenia wnętrz Galaktyka Galeria Saska Kępa INTERACT s.c.